گرانترین خودروهای سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷

 در این لیست به خودروهایی پرداخته شده که در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ تولید شده یا به دست صاحبانشان خواهند رسید و در بین گرانترین خودروهای جدید جای می‌گیرند. البته قیمت دقیق و نهایی همه‌ی این اتومبیل‌ها مشخص نشده است و برای برخی از آنها از قیمت تخمینی استفاده شده است.
با این مقدمه می‌رویم به سراغ ۲۰ خودرویی که گرانقیمت‌ترین‌های سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ خواهند بود:

۲۰٫ آپولو Arrow

قیمت تخمینی: ۱٫۱میلیون دلار
گرانترین خودروهای سال 2016 و 2017 کدامها هستند؟
این خودرو در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۶ در کنار مدل آپولو N به نمایش در آمد. این ماشین قدرت خود را از پیشران ۴لیتری V8 ساخت آئودی با دو توربو می‌گیرد. این موتور قادر است ۹۸۶ اسب بخار قدرت تولید کند و آپولو Arrow را از حالت ساکن در عرض ۲٫۹ ثانیه به ۱۰۰کیلومتر در ساعت می‌رساند و نهایتاً به حداکثر سرعت ۳۶۰کیلومتر در ساعت می‌رسد.

۱۹٫ Mazzanti Evantra Millecavalli

قیمت: ۱٫۲میلیون دلار
گرانترین خودروهای سال 2016 و 2017 کدامها هستند؟
از این ماشین قرار است تنها ۲۵دستگاه تولید شود و در ژوئن سال ۲۰۱۶ و در نمایشگاه Parco Valentino ایتالیا به نمایش گذاشته شد. این ماشین از موتور  ۸سیلندر LS7 با حجم ۷ لیتر استفاده می‌کند. این موتور توسط دو توربو مورد تقویت قرار گرفته تا قادر به تولید ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت باشد. بنابراین این ماشین عنوان قدرتمندترین خودروی ایتالیایی را به خود اختصاص می‌دهد!

۱۸٫ Hennessy Venom GT Spyder WRE

قیمت:  ۱٫۳ میلیون دلار
گرانترین خودروهای سال 2016 و 2017 کدامها هستند؟
هنسی به تازگی با سرعت ۴۲۷ کیلومتر در ساعت رکورد سریعترین خودروی سقف باز جهان را به خود اختصاص داد. به همین مناسبت این کمپانی سه دستگاه Venom GT Spyder World Record Edition را در برنامه‌ی ساخت قرار داده است.
این ماشین دارای پیشران ۷لیتری V8 با ۱۴۵۱اسب بخار قدرت است و می‌تواند در عرض ۲٫۴ از حالت ساکن به ۱۰۰کیلومتر در ساعت برسد.

۱۷٫ Next EV Hypercar

قیمت: ۱٫۳۱ میلیون دلار
گرانترین خودروهای سال 2016 و 2017 کدامها هستند؟
تیم NextEV از مسابقات Formula E تصمیم دارد از یک ابرخودوری کاملاً الکتریکی رونمایی کند و تجربیات به دست آمده از مسابقات Formula E را در آن به کار گیرد.
درحالیکه اطلاعات بسیار کمی از این خودرو در دست است، NextEV به مجله‌ی اتوکار گفته‌اند که در مراحل نهایی آزمایش ابرخودرویشان هستند و محصول نهایی قادر به تولید قدرتی بیش از یک مگاوات خواهد بود.

۱۶٫ آرش AF10 Hybrid

قیمت: ۱٫۵۷ میلیون دلار
گرانترین خودروهای سال 2016 و 2017 کدامها هستند؟
مدل AF10 Hybrid ساخت کمپانی آرش در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۶ به نمایش درآمد. این خودرو بهینه‌سازیهای فراوانی نسبت به مدل قدیمی AF10 دارد و حالا در سه سطح متفاوت به فروش می‌رسد: AF10، AF10 Hybrid و AF10 Hybrid Racer.
این خودرو قدرت خود را از موتور ۶٫۲لیتری کوروت C7 ZO6 دریافت می‌نماید. البته مدل‌های هیبریدی این ماشین قادر به تولید قدرتهایی به مراتب بیشتر از کوروت و نزدیک به ۹۰۰ اسب بخار هستند. نهایتاً این موتور V8 درون‌سوز در کنار چهار موتور الکتریکی قرار می‌گیرد تا قدرتی معادل ۲۰۸۰ اسب بخار را به AF10 Hybrid ببخشد!

۱۵٫ Koenigsegg Agera RS

قیمت: بیش از ۱٫۶میلیون دلار
گرانترین خودروهای سال 2016 و 2017 کدامها هستند؟
Agera RS جایگاهی مابین Agera R و One:1 قرار می‌گیرد. از این مدل تنها ۲۵دستگاه برای ساخت برنامه‌ریزی شده بود که همه‌ی آنها به فروش رسیده‌اند.
قیمت‌گذاری Agera RS هیچوقت دقیقاً مشخص نشد، ولی تخمین زده می‌شود که بیش از ۱٫۶میلیون دلار ارزش داشته باشد. البته یک مدل از آن با قیمتی بالاتر از ۵میلیون دلار در سنگاپور به فروش رسید!

۱۴٫ Zenvo TS1

قیمت تخمینی: ۱٫۸میلیون دلار
گرانترین خودروهای سال 2016 و 2017 کدامها هستند؟
Zenvo TS1 در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۶ برای جانشینی ST1 رونمایی شد. تغییر اصلی ایجاد شده در مدل جدید جایگزینی موتور ۶٫۳لیتری V8 توربوشارژ با موتور ۵٫۲لیتری مجهز به سوپرشارژر می‌باشد. حداکثر قدرت تولید شده توسط موتور TS1 دقیقاً مشخص نشده است.
در حالت Wet قادر به تولید ۶۵۰ اسب بخار می‌باشد و در حالت Sport حدود ۸۵۰ اسب بخار. در حالت Race حدس زده می شود حدود ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت تولید نماید.
قیمت این مدل نیز دقیقاً مشخص نیست. ولی تخمین زده می‌شود ارزشی بیش از ۱٫۸میلیون دلار داشته باشد. این خودرو قادر است به حداکثر سرعت ۳۷۵ کیومتر در ساعت دست یابد.

۱۳٫ Fenyr SuperSport

قیمت: ۱٫۸۵ میلیون دلار
گرانترین خودروهای سال 2016 و 2017 کدامها هستند؟
Fenyr SuperSport دومین ماشین ساخته شده توسط کمپانی اماراتی W Motors است و جایگزین مدل  Lykan HyerSport محسوب می‌شود. Fenyr با قیمت ۱٫۸۵ میلیون دلاری در مقابل مدل Lykan با قیمت ۳٫۴میلیون دلاری‌اش یک اکازیون به حساب می‌آید!
کمپانی RUF که در تیونینگ مدل‌های پورشه تخصص دارند و سازندگان سری G-Wagon در ساخت این ماشین مشارکت داشته‌اند. موتور ۴لیتری ۶سیلندر باکسر این ماشین توسط RUF تامین شده و ۹۰۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. استفاده از این پیشران به Fenyr SuperSport حداکثر سرعتی معادل ۴۰۰کیلومتر در ساعت بخشیده است.

۱۲٫ Koenigsegg Regera

قیمت: ۱٫۹میلیون دلار
گرانترین خودروهای سال 2016 و 2017 کدامها هستند؟
مدل نهایی Regera در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۶ به نمایش در آمد و اولین خودروی هیبریدی ساخت Koenigsegg به حساب می‌آید. از این خودرو قرار است تنها ۸۰دستگاه ساخته شود که ۴۰دستگاه از آنها تا مارچ ۲۰۱۶ به فروش رسیده بودند. با وجود اینکه این خودرو عملکردی مشابه مدل One:1 دارد، تکنولوژیهای به کار رفته در آن بسیار متفاوت هستند.
موتور ۵لیتری V8 تویین توربو بخش اصلی تامین قدرت را بر عهده دارد و ۳موتور الکتریکی قدرت نهایی آنرا به ۱۸۲۲ اسب بخار می‌رسانند. خاص‌ترین بخش Regera استفاده از سیستم Direct Drive است که در واقع یک گیربکس تک‌دنده‌ی ثابت را جایگزین سیستم‌های معمول چنددنده می‌کند.

۱۱٫ لامبورگینی Centenario

قیمت: ۱٫۹۴میلیون دلار
گرانترین خودروهای سال 2016 و 2017 کدامها هستند؟
برای بزرگداشت صدمین سالگرد تولد فروچیو لامبورگینی، این کمپانی مدل Centenario را ساخت. این ابراتومبیل در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۶ به نمایش در آمد و بر اساس مدل Aventador شکل گرفته است. موتور ۶٫۵ لیتری V12 این ماشین قادر به تولید ۷۵۹ اسب بخار قدرت می باشد، قیمت آن از ۱٫۹میلیون دلار شروع می‌شود، تنها ۴۰دستگاه از آن تولید خواهد شد و همگی آنها نیز فروخته شده‌اند.

۱۰٫ آستون مارتین Vulcan

قیمت: ۲٫۳میلیون دلار
گرانترین خودروهای سال 2016 و 2017 کدامها هستند؟
آستون مارتین Vulcan خارق‌العاده‌ترین مدل ساخت این کمپانی است و تنها ۲۴دستگاه از آن ساخته خواهد شد. قیمت رسمی این اتومبیل ۲٫۳میلیون دلار می‌باشد، ولی در مواردی با قیمت‌هایی بیش از ۳٫۴میلیون دلار دست به دست شده است. Vulcan قدرت خود را از موتور ۷لیتری V12  کسب می‌نماید.

۹٫ پاگانی Huayra BC

قیمت: ۲٫۵میلیون دلار
گرانترین خودروهای سال 2016 و 2017 کدامها هستند؟
پس از به پایان رسدین دوره‌ی تولید ۱۰۰دستگاهی Huayra، مدل قدرتمندتر Huayra BC به نمایش در آمد. این مدل جدید به تنها ۲۰دستگاه محدود می‌باشد که همگی به صاحبان فعلی Huayra فروخته شده‌اند. همان موتور ۶لیتری تویین توربوی V12 در این ماشین نیز به کار گرفته شده ولی حالا ۷۵۰ اسب بخار قدرت تولید می‌نماید. همچنین انتظار می‌رود نسخه‌ی رودستر آن نیز در برنامه‌ی تولید قرار بگیرد.

۸٫ مکلارن P1 GTR

قیمت: ۲٫۵۹میلیون دلار
گرانترین خودروهای سال 2016 و 2017 کدامها هستند؟
۳۵دستگاه از مدل پیستی P1 GTR به صاحبان مدل P1 فروخته شدند. کمپانی Lanzante MotorSport نیز بر روی این خودرو تغییراتی را اعمال می‌کند تا بتوان آنرا در خیابانها نیز مورد استفاده قرار داد. جالب اینکه این کمپانی همین کار را برای مدل F1 GTR نیز انجام می‌داد.

۷٫ بوگاتی Chiron

قیمت: ۲٫۶میلیون دلار
گرانترین خودروهای سال 2016 و 2017 کدامها هستند؟
مدل شیرون جایگزین مدل محبوب و معروف ویرون شده است و در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۶ به نمایش گذاشته شد. درحالیکه شایعات نشان می‌دادند بوگاتی از سیستم هیبریدی استفاده خواهد کرد نهایتاً چنین نشد. بوگاتی از همان پیشران W16 و چهار توربوشارژ استفاده کرده است که حالا قادر به تولید ۱۵۰۰ اسب بخار قدرت می‌باشد. درحالیکه بوگاتی حداکثر سرعت این مدل را به ۴۲۰ کیلومتر در ساعت محدود کرده است به نظر می‌رسد بتواند به سرعتهایی بیش از ۴۶۰ کیلومتر در ساعت دست یابد.
Chiron در عرض ۲٫۴ ثانیه از صفر به صد کیلومتر در ساعت می‌رسد و قیمت آن ۲٫۶میلیون دلار تعیین شده است.

۶٫  Icona Vulcano Titanium
قیمت: ۲٫۷میلیون دلار
گرانترین خودروهای سال 2016 و 2017 کدامها هستند؟
اولین خودروی تیتانیومی جهان، کاری است از استودیوی طراحی Icona در ایتالیا. در ساخت این خودرو افراد مهمی از صنعت اتومبیل‌سازی مانند Claudio Lombardi از اعضای سابق تیم فرمول یک فراری و سازنده‌ی خودروهای مسابقه‌ای، Mario Cavangnero شرکت داشته‌اند.
Vulcano قدرت خود را از پیشران ۶٫۲لیتری سوپرشارژ ساخت GM می‌گیرد. این موتور قادر به تولید ۶۷۰ اسب بخار قدرت و ۸۲۰ نیوتن متر تورک می‌باشد. حداکثر سرعت آن ۳۵۵ کیلومتر در ساعت بوده و در عرض ۲٫۸ ثانیه از صفر به صد کیلومتر در ساعت می‌رسد. قیمت رسمی آن ۲٫۷میلیون دلار تعیین شده است.

۵٫ مرسدس AMG R50

قیمت تخمینی: ۳میلیون دلار
گرانترین خودروهای سال 2016 و 2017 کدامها هستند؟
مرسدس قصد دارد وارد دنیای ابراتومبیل‌ها شود و اینکار را با استفاده از تکنولوژیهای فرمول یک انجام دهد. آخرین اطلاعات نشان می‌دهند که این ماشین Mercedes-AMG R50 نام خواهد داشت و برای بزرگداشت پنجاهمین سالگرد تاسیس AMG ساخته می‌شود.
درحالیکه فعلاً قیمت دقیق آن مشخص نیست، شایعات حاکی از قیمتی بین ۲ تا ۳ میلیون دلار هستند.
این خودرو از پیشران توربوی ۴سیلندر در کنار دو موتور الکتریکی بهره خواهد گرفت تا قدرتی معادل ۱۳۰۰ اسب بخار را تولید نماید.

۴٫ بوگاتی Vision GranTurismo

قیمت تخمینی: بیش از ۳میلیون دلار
گرانترین خودروهای سال 2016 و 2017 کدامها هستند؟
درحالیکه مدل Vision GT تنها برای نمایش و در همکاری با سری بازیهای GranTurismo ساخته شده بود، یک شاهزاده‌ی سعودی خواستار خرید آن در کنار بوگاتی Chiron شد. بر اساس شایعات او توانست این جفت استثنایی را با قیمتی بیش از ۵میلیون دلار خریداری کند. از آنجاییکه بوگاتی Chiron حدود ۲٫۶میلیون دلار قیمت دارد به نظر می‌رسد Vision GT با قیمتی بیش از ۳میلیون دلار به فروش رسیده باشد.

۳٫ مکلارن P1 LM

قیمت تخمینی: بیش از ۳٫۷ میلیون دلار
گرانترین خودروهای سال 2016 و 2017 کدامها هستند؟
P1 LM در واقع همان P1 GTR است که توسط کمپانی Lazante MotorSport برای استفاده در خیابان‌ها تغییراتی در آن اعمال می‌شود. Lazante MotorSport تا کنون چندین مدل P1 GTR را به نوع خیابانی تبدیل کرده و یکی از آنها نیز در نمایشگاه GoodWood 2016 به نمایش گذاشته شد.
P1 LM از P1 GTR سبک‌تر است و تغییراتی در سیستم خنک‌کننده و باله‌ی عقب آن داده شده است. قیمت رسمی آن هنوز مشخص نیست، ولی در حدود ۳٫۷میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

۲٫ فراری LaFerrari Aperta

قیمت تخمینی: ۳٫۸میلیون دلار
گرانترین خودروهای سال 2016 و 2017 کدامها هستند؟
مدل بدون سقف لافراری حدود یک ماه پیش رونمایی شد و از آن زمان چند مدل پروتوتایپ از آن در مارانللو در حالت تست دیده شده‌اند. فراری مدعی است که عملکرد این مدل با نوع کوپه کاملاً یکسان است.
Aperta از همان پیشران V12 تنفس طبیعی ۶٫۲لیتری مجهز به سیستم HY-KERS با قدرت ۹۶۳ اسب بخار استفاده می‌نماید.  خریداران این خودرو امکان انتخاب بین سقف نرم و سقف سخت فیبر کربنی را خواهند داشت.
هنوز مشخص نیست فراری قصد تولید چند دستگاه از این ابراتومبیل را دارد ولی شایعات به عددی بین ۷۰ تا ۱۰۰ دستگاه اشاره داشته‌اند و قیمتی بیش از ۳٫۵میلیون دلار برای آن تخمین زده می‌شود.

۱٫ آستون مارتین-ردبول AM-RB 001

قیمت: ۳٫۹میلیون دلار
گرانترین خودروهای سال 2016 و 2017 کدامها هستند؟
آستون مارتین AM-RB 001 یک ابراتومبیل برگرفته از خودروهای فرمول یک می‌باشد و با همکاری ردبول ساخته خواهد شد. این خودرو اولین ماشین خیابانی طراحی شده توسط  طراح معروف، Adrian Newey خواهد بود.
AM-RB 001 قدرت خود را از پیشران تنفس طبیعی V12 در کنار سیستم بازیافت انرژی F1 کسب می‌نماید. از این ابراتومبیل کمتر از ۱۵۰دستگاه برای استفاده‌ خیابانی و ۲۵دستگاه برای استفاده در پیست‌ها در نظر گرفته شده‌اند.
منبع:وب‌سایت نقدستان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *