فریلنسر کیست؟

در دنیای امروز و با پیشرفت تکنولوژی شغل های زیادی آمده اند که از طریق کامپیوتر و اینترنت قابل انجام می باشند. بیشتر این شغل ها را ما میتوانیم با نشستن در منزل خود و تنها با داشتن کامپیوتر و اینترنت انجام بدهیم پس به کارهایی که کاربر از طریق کامپیوتر و اینترنت و از راه دور برای کارفرمای خود انجام می دهد را فریلنسرینگ یا دور کاری و به شخصی که این کار را انجام میدهد فریلنسر یا دور کار میگویند. شما خیلی راحت با نشستن در منزل خود سفارشات را قبول می کنید و درمنزل خود مشغول به کار میشوید.

freelance

 

 

چند شغل برتر در دنیای فریلنسر:

۱٫مترجمی

۲٫طراحی

۳٫نویسنده آگهی های تجاری و مطالب تبلیغاتی

۴٫نویسنده

۵٫مشاور کسب و کار

۶٫متخصص بازاریابی

۷٫ویرایشگر

۸٫توسعه دهنده وب

۹٫دستیار مجازی

۱۰٫توسعه دهنده نرم افزار

 

بیشتر فریلنسرها ترجیح میدهند که به صورت تنهایی مشغول به کار باشند به خاطر چند دلیل:

۱٫ اینگونه آزادی عمل بیشتری در کار خود دارند.

۲٫میتوانند به هر کاری که علاقه دارند بپردازند.

۳٫کل درآمد از کار، مال خودشان میشود.

۴٫رئیس خود هستند و هر موقع خواستند میتوانند مشغول به کار باشند و یا اینکه استراحت کنند.

 

تعداد مردهایی که بصورت فریلنسرینگ کار میکنند بیشتر از خانوم ها میباشد و بیشتر فریلنسر ها در منزل خود مشغول به کار هستند و تعداد محدودی از آنها برای خود یک دفتر خصوصی دور از خانه به پا کرده اند.

 

مزیت های فریلنسینگ:

فریلنسینگ مزایای بسیاری دارد که اگر به آن توجه کنیم تقریبا همه ما دلمان میخواهد به عنوان یک فریلنسر مشغول به کار شویم در اینجا به تعدادی از مزایای این کار میپردازیم:

۱٫شما برای خودتان کار می کنید و هیچ رئیس و مدیری بالای سر شما نیست.

۲٫نوع کار و تعداد انجام آن بر عهده خودتان می باشد و هر مدل کاری که علاقه دارید را میتوانید انتخاب کنید و مشغول به آن کار شوید.

۳٫ساعت کاری شما نامحدود است و هر زمان که دلتان خواست میتوانید مشغول به کار شوید.

۴٫وقت آزاد بیشتری دارید و به جای اینکه وقتتان را در ترافیک و شهر شلوغ بگذرانید با نشستن در منزل کارتان را انجام میدهید.

 

معایب فریلنسرینگ:

اما در این ما بین چند عیب کوچکی دارد که با هم  آنها را مورد بحث قرار میدهیم.

۱٫همان طور که در این شغل رئیس خودتان خود شما هستید در همه سمت ها هم خودتان باید باشید یعنی نه تنها رئیس خود بلکه حسابدار، کارمند، بازاریاب، و حتی فروشنده باید خودتان باشید و این کمی کار شما را سخت میکند که بخواهید به جای همه این سمت ها باشید.

۲٫به دلیل آنکه شما همیشه در منزل کار می کنید شاید کار شما اختلالاتی با کار های منزل و استراحت  شما پیدا کند و همه چیز شما در هم بر هم شود اما شما میتوانید با مدیریت کامل به همه کار خود برسید.

۳٫اگر شخصی اجتماعی و پر حرف هستید و علاقه به کارهای گروهی دارید احتمالا این کار مناسب شما نمیباشد و به دنبال این شغل نیایید.

 

چند نکته برای فیلنسر ها:

۱٫برای کار های خود برنامه ریزی دقیق داشته باشید:

اگر برای کار خود برنامه ریزی دقیق داشته باشید و طبق همان برنامه دقیق پیش بروید به هیچ عنوان کارتان با مسائل دیگر شما مختل نمیشود. برای فریلنسرینگ مهم ترین چیز برنامه ریزی است چون شما در خانه کار میکنید و اگر برنامه مشخص نداشته باشید باعث میشود بامسائل غیر کاری خود اختلاف پیدا کنید یا اصلا نتوانید پروژه خود را سر وقت تحویل بدهید.

۲٫فضای کاری مناسب ایجاد کنید:

در یک قسمت از خانه یا جایی که دارید کار میکنید سعی کنید محیطی راحت و امن و با آرامش برای کار خود ایجاد کنید تا بتوانید به راحتی به کار خود ادامه دهید گذاشتن گلدان در محیط کار خیلی به انسان انرژی می دهد.

۳٫هزینه هایتان را بررسی کنید :

سعی کنید همیشه حساب درآمد و هزینه های خود را داشته باشید و همیشه هزینه فریلنسرینگ خود را از بقیه هزینه هایتان جدا کنید.

۴٫کمی به خود استراحت بدهید

چون شغل شما طوری است که همیشه در خانه هستید و امکان این است از صبح تا شب پای کامپیوتر باشید و گذر زمان را حس نکنید بنابراین سعی کنید در هفته چند ساعت به خود استراحت دهید تا کار شما بازدهی بیشتری داشته باش.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *