روز خوشبختی استقلال با پرواز نیکبخت واحدی

 در این روز ديدار برگشت مرحله يك هشتم نهايي جام باشگاههاي آسيا بین تیم های استقلال ایران و الاتحاد عربستان در حضور بیش از ۸۰ هزار تماشاگر برگزار شد.
قهرماني در آخرين دوره جام آزادگان باعث شده بود تا آبيها نماينده ايران در آخرين دوره جام باشگاههاي آسيا باشند. ركورد استقلال در پنج حضور قبلي خود در جام باشگاههاي آسيا رشك برانگيز بود، پنج حضور در جام باشگاهها و تجربه کردن چهارفينال  باعث شده بود تا استقلالی ها اعتماد به نفس ویژه ای داشته باشند.
قرعه استقلال در مرحله حذفي بسيار سخت درآمد، ديدار با غول عربستاني كه دو سال قبل آبيها را از جام درجام باشگاههای آسیا حذف كرده بود راه دشوار استقلال را براي حضور در مرحله گروهي نشان مي داد. الاتحاد عربستان در جده استقلال را سه بردو شكست داد تا همه چيز به سرماي دي ماه تهران بكشد..
منصور پورحيدري طبق معمول با آرايش سه – شش – يك استقلال را به ميدان فرستاد، طباطبايي درون دروازه، خرمگاه در دفاع آخر، هاشمي نسب و سهراب بختیاری زاده در جلوي او، نوازي و نيكبخت در پيستون راست وچپ ، فكري در هافبك دفاعي، سیروس دين محمدي هافبك طراح ، علیرضا اكبرپور و مجاهد خذیراوی دو بال كناري و احمد مومن زاده تك فوروارد استقلال در تركيب اوليه بودند.
دقيقه ششم گل الاتحاد آب سردي بود بر پيكر هشتاد هزار استقلالي حاضر در ورزشگاه ، بعد از گل استقلال كم كم بر بازي مسلط شد ، اما چپ و راست موقعيتهاي استقلاليها ازدست مي رفت. در نيمه دوم فراز فاطمي جايگزين مجاهد خذیراوی شد تا استقلال با سانترهاي نوازي و اكبرپور از راست و دين محمدي و نيكبخت از چپ آسمان دروازه الاتحاد را تهدید کند. در نهایت نفوذ اكبرپور در دقيقه هفتاد با خطاي مدافعان حريف مواجه شد تا ضربه پنالتي را نوازي به سبك خودش محكم به دروازه الاتحاد بكوبد تا اميد به جمع آبي ها برگردد.
در حاليكه بازي به لحظات پاياني نزديك مي شد سانتر اكبرپور با پروازبلند نيكبخت همراه شد تا دروازه الاتحاد براي باردوم باز شود و استقلاليها را به آسمان بفرستد.
استقلال با اين برد به جمع چهارتيم برترغرب آسيا رفت و در آنجا هم با برتري مطلق به نيمه نهايي برسد، در حاليكه همه چيز براي كسب ستاره سوم فراهم بود باران سيل آساي تهران و رقيب زهردار استقلال یعنی آنيانگ كره جنوبی روياي آبي ها را نقش برآب كرد.
منبع:وبسایت نود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *